Česká republika

Orličtí vrazi, bomba, vražda Anny Medkové, dům, hanbinec Verified

"Orlické vraždy, události, k nimž došlo v první polovině devadesátých let minulého století, bývají hodnoceny jako jedny z nejzávažnějších a nejděsivějších."

0 / 5
Compare Add to favorites

Orličtí vrazi, bomba, vražda Anny Medkové, dům, hanbinec

Vražda Anny Medkové. Následující obětí vrahů se stala Kunova matka Anna Medková, která vlastnila sadomasochistický salon. Černý jí dne 7. února 1992 poslal balíček se směsí semtexu, tritolu a šroubů, který jí po otevření explodoval v rukou. Kuna nebyl s výsledkem akce spokojený a plánoval udusit matku v nemocnici polštářem. Ta však o 5 dní později zemřela. Výbuch se odehrál přesně na její narozeniny. Úmysl gangu to však nebyl, protože Kuna datum narození své matky údajně vůbec neznal. Vraždou si vrazi vydělali 1,6 milionu Kčs. Polovinu dostali Kuna a jeho bratr. Toho však vzápětí gang o peníze připravil. Petr Chodounský, milenec Kopáčovy sestry Ireny Meierové, sehrál roli podnikatele, nabízejícího Kunovu bratrovi výhodný obchod. Místo slibovaného výdělku mu však peníze odcizili.

První Cerného reakce stojí rozhodně za zmínku. „Po-tom ti ukážou mrtvou mámu na fotce a ty se složíš a všech-no vyklopíš.“ Úvaha to byla rozhodně správná, ale byla to úvaha normálního člověka. Ludvík Černý se ukázal v následných létech jako člověk mimořádně bezcitný, ale jeho názor přece jen o něčem vypovídal. Cerný v životě nějaký cit prožil, byl totiž mládě nošené. Přesto mu však vidina po-dílu z dědictví nedovolila pustit záležitost jen tak ze zřetele. Místo, o které šlo, malý sadomasochistický salón v Mnichovicích u Prahy, si brzy důkladně obhlédl a seznal, že je tam přespříliš živo.

„Hele, Karlosi,“ zaútočil při první příhodné příležitosti, „dneska jsem byl zase u mámy.“ „Ty s tou svojí mámou nedáš pokoj. Ale říkám ti, že Černý tam s tou svojí čudlou nepůjde.“ Je hrozný, co se tam děje za věci,“ pokračoval Kuna ve snaze Kopáče přesvědčit, že matku opravdu nenávidí. „Bodá tam lidem do těla hřebíky. Těm chlapům říká otroci. Voni jí posluhujou, vařej. Ležej tam na palandách jak ve starým kriminále.“ Kunze samozřejmě nedojímaly osudy oněch otroků, kteří si své otroctví předplatili a věděl, že nedojímají ani Kopáče. Nejvíc mu vadilo, že nemá nic z penéz zákazníků. Matka mu řekla, že pokud od ní něco chce, musí pracovat na baráku. Přestal proto Kopáče dojímat činností své matky a začal podstatně upřímněji. „V mládí se na měvy kašlala a teď mi zase nic nedá.“ „A kolik nám dáš, když tě jí zbavíme?“ „Každýmu třetinu.“ Kopáč začal přemýšlet s mnohem větší intenzitou. Návrh řešení na sebe nedal dlouho čekat.

Dárek však svého adresáta našel. Psal se 7. únor 1992. Tento příběh o vraždách je na mnoha místech plnýho absurdity a stejně tak tornu bylo i v tento den. Kunova matka, Anna Medková, slavila toho dne padesáté třetí narozeniny. Byla zaneprázdněna přípravami na oslavu a poslala proto pro zásilku svého přítele. Když pohlédla na zpáteční adresu, prohlásila, že toho člověka zná. Měla však mnoho zákazníků a mohla se snadno mýlit. Odnesla dárek do kuchyně, aby ho rozbalila mezi připravenými chlebíčky a nazdobenými mísami. Dárků dostávala hodhé. ně, ale určitě nečekala žádný od mladšího syna. Nevíme, koho si představila po přečtení adresy, jisté je, že to byla její poslední vzpomínka v životě. Alespoň za plného vědomí… Kuchyně, prosycená vůní dobrot, se změnila v jediném kratičkém okamžiku v peklo. Když se přítel Anny Medkové…
Potácel… probral z mrákot, ležel na podlaze, rameny opřen o dveře, visící na jediném pantu. Oběť ležela mezi střepy na podlaze. Okna byla beze skel a celá scéna byla zahale-na závojem prachu. Později byl jeden ze šroubů nalezen pod kuchyňskou linkou a druhý byl zaseknut v podlaze uprostřed místnosti. Jednu z matic našli až v zahradě sousedního domu, hluboko zarytou do zmrzlé půdy. Záchranná služba přijela téměř okamžitě, ale lékaři ne-dávali zraněné mnoho naděje. Bojovali s následky těžkých popálenin, zlomeninami lebky i kostí, poraněními mozku a nesčíslnými poraněními obličeje, hrudníku a břicha. Žena zápasila o život v trvalém bezvědomí po pět dní. Dne 12. února Anna Medková zemřela.

Šlo o to, že Kuna se cítil, tak jako již mnohokráte v životě, ošizen člověkem z vlastní rodiny. jeho bratr Petr Fryč, bratr nevlastní a teď i škodlivý, si totiž užíval poloviny dědictví, aniž by se na smrti maminky jakýmkoli způsobem podílel. Kuna to považoval za více než ohavné bezpráví a rozhodl se věc napravit. Vedla ho k tornu i skutečnost, že hotovost za mnichovický dům, která činila milión šest set tisíc korun, byla vyplacena nebohým pozůstalým v zajímavé měně — v dolarech. Kuna přitom věděl, že Petr Fryč nemůže převést své dolary na devizové konto jednoduše proto, že dosud žádné konto nemá. Téhle bratrovy slabiny se Kuna rozhodl využít.

Abdul si významně polepšil školní prospěch a mohl sebevědoměji přistoupit k závěrečné zkoušce. Prostor pro zkušební test byl již připraven. Meierová odjela se synem a s Chodounským na hory a šéf Kopáč docházel každého večera do baru, kde rozdával takové tuzéry, že si ho všichni museli dobře zapamatovat. Klíč do zámku u domu Meierových zapadal skvěle a samopal byl spolehlivý. Kopáč si však svoje alibi připravoval marně. Student Abdul u maturity hanebně propadl! „Už jsem tam byl, ale zrovna nebyl doma. Čekal jsem dlouho, ale nikdo nepřišel…“ „Nemohl jsem dovnitř, vedle očumoval nějaký soused…“ Tak nějak zněly výmluvy nájemného vraha začátečníka před velice zachmuřenou komisí zkušebních pedagogů.

II. obviněný Černý, obviněný Kopáč a obviněný Kuna 2. začátkem února 1992 vyrobili obviněný Kuna a ob-viněný Kopáč výbušný balíček s úmyslem usmrtit Annu Medkovou, který odeslal obviněný Cerný a který později v rukou Medkové explodoval a způsobil jí smrtelné zranění. V. obviněný Černý 2. přechovával u sebe balíček, jímž byla usmrcena Anna Medková koncem roku 1993 převzal od Karla Kopáče protitankový prostředek RPG 75 opatřil si samopal vzor 61, kterým dne 1. 6. 1993 usmrtil v Liberci Afrima Kreyziu a dne 6. 7. 1993 v Rudné u Prahy Jaroslava Meiera ti bez povolení si opatřil nejméně čtyři pistole rá-že 6.35 mm. bez povolení přechovával pistoli zn. Frommer ráže 7.65 mm. VI. obviněný Petr Chodounský bez povolení přechovával pistoli zn. Frommer. VII. obviněný Karel Kopáč L do července 1995 přechovával bez povolení u se-be pistoli zn. MAB. ráže 7.65 mm.

K případu Anny Medkové: „…obžalovaný Kuna se znovu k myšlence na usmrcení jeho matky vrátil. V té době měl u nej ve sklepě obžalovaný Kopáč složené zbraně a výbušniny, se kterými obchodoval, a obžalovaný Kuna sám navrhl, aby použili výbušninu. Dohodli se a při-pravili balíček, který se skládal z dřevěné dárkové kazety, která obsahovala asi po 200 g semtexu a tritolu, rozbušku, baterii a spínač, který připravil obžalovaný Kuna. Dále na jeho popud přidali do balíčku několik šroubů, aby zvýšili účinek. Po sestroje-ní balíček obžalovaný Černý zabalil a odeslal jej dne 5. 2. 1992 na adresu Kunovy matky, poškozené Anny Medkové. Dne 7. 2. 1992 byl balíček doručen, poškozená jej rozbalovala v kuchyni svého domu v Mnichovicích, v domě byl v té době ještě její známý, svědek E. W. Po otevření balíček explodoval a poškozená utrpěla mnohočetná rozsáhlá ložisková popálení v na přední a zadní straně trupu a na končetinách druhého až třetího stupně, mnohočetná pohmoždění mozku, zlomeninu spodiny lebeční a další rozsáhlá poranění, kterým dne 12. 2. 1992 podlehla. Obžalovaný Kuna byl dědicem poškozené spolu se svým ne-vlastním bratrem P. F. a stali se spoluvlastníky rodinného do-mu po poškozené v Mnichovicích, který prodali za částku 1.600.000,- Ké. Obžalovaný Kuna z toho získal polovinu a 200.000,- Kč- předal obžalovanému Kopáčovi jako jeho podíl.

Ohledáním místa činu z připojené fotodokumentace a znaleckého posudku z oboru ekonomiky byl zjištěn rozsah poškození objektu, způsobená škoda dosáhla částky 48.400,- Kč. Při ohledání byla nalezena část šroubu zaseknutého v podlaze, šroub v podlaze pod kuchyňskou linkou, matice na parapetu okna v kuchyni a další úlomek matice se nacházel na zahradě sousedního domu, vedle rámu utrženého z okna kuchyně. V domě bylo nalezeno pouze 400,- Kč v hotovosti a menší částka ve valutách. Vkladní knížky, které byly uvedeny v rozhodnutí o dědictví, nalezeny nebyly.

Orličtí vrazi je označení pro pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991–1993 zavraždili pět lidí, vesměs podnikatelů, za účelem peněžního zisku.

Zdroj, odkazy:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orli%C4%8Dt%C3%AD_vrazi

https://www.databazeknih.cz/knihy/kauza-orlik-87375

Video:

  • Address Anna Medková
    Ondřejovská 152
    251 64 Mnichovice
    okres Praha-východ
    Středočeský kraj
    Česko

Post New Review

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Header Position
Submenu Style